Dauguma Rytų šalių gyventojų jau yra įpratę kiekvieną rytą ir vakarą valytis ne tik dantis, bet ir liežuvį, kas mums, vakariečiams, vis dar gana neįprasta higienos procedūra. Tačiau patarimą valytis liežuvį vis dažniau šiandien išgirstame ir iš burnos higienos specialistų.

Burnoje yra daugybė rūšių bakterijų, kai kurios yra naudingos žmogui, o kai kurios – žalingos. Burnos mikrobų yra ant dantų, ypač prie dantų kaklelio, ant gleivinės ir ant liežuvio. Liežuvio nugarėlė yra plati, išvagota įvairių raukšlių, todėl labai patogi kauptis apnašoms ir bakterijoms. Po kurio laiko bakterijos esančios ant leižuvio sukelia dantų ir dantenų ligas: ėduonį, gingivitą, periodontitą. Todėl labai svarbu įprasti kasdien valyti ne tik dantis ir tarpdančius, bet ir liežuvį, kad išvengti papildomų ligų, kurias sukelia liežuvio apnašos.

Kam naudingos liežuvio valymo procedūros?

Figūrai. Liežuvio valymo procedūra gali paskatinti mažiau valgyti. Mat nuo apnašų liežuvio receptoriai nesugeba gerai kontaktuoti su gaunamu maistu. Nusilpsta skonio pojūtis. Kad greičiau pasisotintų, kūnas turi gauti kuo daugiau malonių valgymo pojūčių. Švarus liežuvis galės gerai pajausti kiekvieną skonio niuansą, todėl pasisotinsime greičiau.

Burnos ertmės sveikatai. Švarus pagrindinio burnos raumens paviršius apsaugos nuo stomatitų, grybelinių ligų, karieso. 

Širdžiai ir kitiems organams. Labai dažnai iš burnos ertmės išplitusios infekcijos tampa širdies ligų priežastimi (pvz.: endokardito arba miokardito). Švarūs dantys ir liežuvis apsaugos vidaus organus nuo daugybės įvairiausių ligų. Kasdien valant liežuvį 10 kartų sumažėja patologinių mikroorganizmų burnos ertmėje.

Gaiviam burnos kvapui. Liežuvio apnašos, kuriose dauginasi bakterijos, skleidžia nemalonų kvapą. Dėl prasto burnos kvapo žmogus praranda pasitikėjimą savimi ir jaučiasi nejaukiai, kai reikia kalbėtis su kitais. Aštuoniems iš dešimties žmonių po liežuvio valymo procedūrų pradingo nemalonus burnos kvapas, dėl kurio jie kentėjo ilgą laiką.

Geriausias būdas išlaikyti sveiką liežuvį – kasdien jį „nugramdyti“. Tai padės pašalinti per naktį susikaupusias bakterijas ir toksinus. Liežuvis „gramdomas“ liežuvio valikliu arba šaukšteliu, nes  valymas šepetėliu tik įstumia bakterijas ir toksinus į liežuvį. Reikia iškišti liežuvį kiek galima daugiau į priekį ir uždėjus liežuvio valiklį kiek galima toliau (kol nejaučiate diskomforto) švelniai braukti valiklį žemyn, taip nubraukiant visas apnašas. Nuskalauti valiklį ir pakartoti. Kartojimų skaičius pagal poreikį gali būti nuo kelių iki keliolikos kartų. Liežuvį reikia valyti ryte tuščiu skrandžiu, kiekvieną rytą ir einant miegoti vakare ir greitu laiku pajausite mažyčius rezultatus – geresnę sveikatą ir savijauta.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į mus:

Kauno odontologijos klinika „Denticija“

Vytauto pr. 14, Kaunas

Tel.: (8 37) 220202; mob. tel. +370 671 96979
El. p. registracija@kaunodenticija.lt

Facebook: www.facebook.com/kaunodenticija

www.kaunodenticija.lt