Dantų tiesinimas beveik nematomomis kapomis – tai inovatyvus gydymas naudojant skaidrias, individualiai pagamintas plokšteles. Toks gydymo metodas – alternatyva pacientams, kurie yra alergiški metalams, taip pat tiems, kurie nenori gydymo breketų sistema, keliantiems aukštus reikalavimus estetikai. Dantų tiesinimas breketais dažnai asocijuojasi su estetiniais (matosi metaliniai arba keramikiniai breketai ir metalinės vielutės), priežiūros (valgant prikimba maistas, sunkiau valyti) ir kitais iššūkiais. Dantų kapos daugelio panašių iššūkių padeda išvengti. Tačiau šypsenos dailinimas šiuo būdu veiksmingas tik tuo atveju, jeigu pacientas kapas naudos taip, kaip paskyrė ortodontas. Tad pasakojame, kokios yra dažniausiai pasitaikančios klaidos, daromos nešiojant tiesinamąsias kapas.

 

1. Kapos nešiojamos trumpiau nei 22 val. per parą

Viena priežasčių, kodėl verta dantis tiesintis skaidriomis kapomis yra ta, jog jas galima išsiimti. Tai reiškia, kad drąsiai galima mėgautis mėgstamu maistu ar gėrimais, džiaugtis estetiška šypsena per svarbius renginius. Tačiau būtina atsiminti, jog siekiant gerų rezultatų ir tiesių dantų labai svarbu kapas nešioti bent 22 valandas per parą. Tik taip galima užtikrinti gydymo efektyvumą. Išsiėmus kapas, pavyzdžiui, prieš valgį, pavalgius reikia išsivalyti dantis, išsiplauti kapas ir užsidėti atgal ant dantų. Laikydamiesi gydytojo ortodonto rekomendacijų, galėsite pasiekti optimalus rezultatus per trumpiausią įmanomą laiką.

 

2. Tikimasi, jog dantys išsitiesins labai greitai

Suprantama, kad kiekvienas žmogus tikisi, jog pasieks tikslus kaip įmanoma greičiau. Visgi ne visi rezultatai pastebimi po dienos ar dviejų. Nors dantų kapos kaip dantis tiesinantis aparatas yra visiškai kitoks nei breketai, gydymo trukmė panaši. Tikslus terminas priklauso nuo individualios situacijos. Nešiojant kapas bent 22 valandas per parą, tikėtina, jog rezultatai matysis po 12 mėnesių ar kelių metų (priklausomai nuo situacijos, to, koks yra paciento sąkandis ir kita).

 

3. Nesirūpinimas kapomis

Norint turėti tiesius dantis ir tiesinant juos kapomis, svarbu tinkamai jomis rūpintis. Pagrindinė rekomendacija – nevalgyti ir negerti (ypač dažančių, karštų) gėrimų užsidėjus kapas. Tai gali paveikti priemonės spalvą, be to, ji gali deformuotis. Dėl pastarosios priežasties išsiėmus kapas nederėtų jų palikti kur nors numestų. Būtina ir saugoti priemonę nuo karščio. Rekomenduojama įsigyti specialią dėžutę, kuri užtikrins, kad dantų kapos yra laikomos saugiai ir tvarkingai.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis – puikus pasirinkimas tiems, kas svajoja apie lygią šypseną, tačiau nenori nešioti breketų. Savo pacientams siūlome vos pastebimą dantų tiesinimo būdą be breketų: „AirNivol“ ir „Invisalign“ dantų tiesinimo sistemas.

Jei Jums reikalingas ortodontinis gydymas, registruokitės konsultacijai pas mūsų gyd. ortodontes. Vizito metu specialistės papasakos apie dantų tiesinimą kapomis ir įvertins, ar Jums galima pritaikyti tokį gydymo būdą gražiai šypsenai. Visgi net jei dantų kapos netiks, nesijaudinkite – juk esama ir kitų efektyvių, patogių gydymo priemonių.