Tinkama mityba gali padėti išvengti jums daugelio burnos ertmės ligų ir problemų: dantenų uždegimo, dantų ėduoniui, nemalonaus burnos kvapo. Ko reikėtų vengti, kad jūsų dantys būtų gražūs ir sveiki.

KENKSMINGIAUSI PRODUKTAI

  • UOGIENĖ IR DŽEMAS. Taip, šie skanėstai patinka beveik visiems – tiek mažiems, tiek dideliems. Bet tai – tikra cukraus bomba. Įvairios uogienės dantis padengia cukriniu „kailiuku“, kuriame dauginasi bakterijos, todėl po valgio būtinai išgerkite stiklinę vandens, kad bent šiek tiek nuplautumėte cukraus plėvelę.
  • PADAŽAI IR PAGARDAI. Salotų ir kitų patiekalų padažai, pavyzdžiui, actas ir majonezas, nėra sveika dantims – šiuose pagarduose yra rūgščių, galinčių pažeisti emalį.
  • BALTA DUONA, PYRAGAI. Paprastųjų angliavandenių šaltinis, be to, juose taip pat būna nemažai cukraus arba saldiklių. Todėl verčiau rinkitės juodą duoną.
  • VYNAS. Dantims kenkia ir vynas, ypač raudonas. Jame yra daug cukraus ir rūgščių, kurios pažeidžia emalio sluoksnį. Žalą šiek tiek sumažinsite gerdamos vyną per šiaudelį.
  • DŽIOVINTI VAISIAI. Taip, valgyti juos sveika, tačiau yra vienas „bet“. Šis saldus ir lipnus užkandis sudaro palankias sąlygas bakterijoms daugintis, kadangi džiovinti vaisiai dažnai prilimpa prie krūminių ir protinių dantų. Po valgio būtinai naudokitės dantų siūlu.
  • GUMINUKAI. Minkštuose saldainiuose daug cukraus ir dažiklių – jie padengia dantis ir sudaro labai palankias sąlygas bakterijoms daugintis. Na, o tarp dantų užstrigusi želatina neretai paskatina ėduonies atsiradimą sunkiai dantų šepetėliu pasiekiamose vietose.
  • KUKURŪZŲ SPRAGĖSIAI. Nesvarbu, kuo juos gardinate – druska ar cukrumi. Dantims šis produktas taip pat nėra sveika. Blogiausia tai, kad kukurūzų lukštai įstringa tarp dantų ir dažnai subraižo dantenas, todėl padidėja dantenų uždegimo tikimybė.
  • GAZUOTI GĖRIMAI. Angliarūgštė ardo dantų emalį, na, o cukrus, kurio gazuotuose gėrimuose paprastai būna daugiau, nei reikia, padeda angliarūgštei atlikti juodą darbą.

Kauno odontologijos klinika „Denticija“

Vytauto pr. 14, Kaunas

Tel.: (8 37) 220202; mob. tel. +370 671 96979
El. p. registracija@kaunodenticija.lt

Facebook: www.facebook.com/kaunodenticija

www.kaunodenticija.lt