Dantų tiesinimas – neretai atliekama ortodontinė procedūra, kuri padeda pacientams pagerinti sąkandį, išlyginti dantų formą ar panaikinti susidariusius neestetiškus tarpus. Įprastai dantys tiesinami naudojant plokšteles bei skirtingus breketus: metalinius, keraminius, liežuvinius. Nors šie būdai užtikrina efektyvų rezultatą, breketai gali būti patogūs ar estetiškai priimtini ne kiekvienam pacientui. Dantų tiesinimas kapomis – puiki alternatyva norintiems turėti tiesius dantis ir tai pasiekti itin diskretiškai, patogiai.

 

Pažangiausios technologijos – vienam tikslui

Su ortodontinio gydymo priemonėmis pacientams netenka išsiskirti greitai: šis procesas gali trukti iki poros metų ar net ilgiau, todėl būtina atsižvelgti į tai, kad jas teks nešioti visą gydymo laiką. Kapos nuo kitų minėtų priemonių skiriasi tuo, jog jos yra skaidrios, be to, esant būtinybei jas galima paprastai išimti ir vėl įdėti be odontologo pagalbos. Tačiau šiuo atveju svarbiausia yra tai, kaip jos parenkamos ir pagaminamos.

Ar norėtumėte sužinoti gydymo rezultatą dar prieš jo pradžią? Moderni programinė įranga gydytojui suteikia galimybę itin tiksliai numatyti, kokį efektą turėtų dantų tiesinimas kapomis. Tai suteikia unikalią galimybę pacientui pamatyti, kaip atrodys dantys po tiesinimo ir ar toks rezultatas atitinka jo lūkesčius. Jeigu pacientas mano, kad pokyčiai yra pernelyg maži, gydymo jis gali tiesiog nepradėti. Jei galutinis rezultatas tenkina, ortodontas kapas pagamins naudodamas itin pažangų intraoralinį skenerį ir 3D spausdintuvą, kuriuo tiksliai ir kokybiškai atspausdinamas individualių kapų rinkinys.

 

Tikslus sudaryto plano laikymasis

Unikali tiesinamųjų kapų sistema yra ypač naudinga ir nesudėtingai pritaikoma pagal kiekvieno paciento dantų būklę. Intraoralinis skeneris nuskenuoja kiekvieną dantį ir, naudojant specialiai pritaikytą programinę įrangą, tai virsta realiu gydymo modeliu ir individualiomis kapomis. Be to, sistema sugeneruota taip, jog dantų tiesinimas kapomis būtų sekamas ir tikrinamas. Patikra susideda iš kelių etapų:

  • gydytojas-ortodontas sudaro pirminį gydymo plano variantą;
  • naudojant skaitmenines technologijas ir specialią kompiuterinę programą, sukuriamas individualus gydymo planas;
  • planą dar kartą peržiūri dantų technologai ir tuomet pradedama kapų gamyba.

Tokiu būdu užtikrinama, kad klaidų bus išvengta, o gydymas bus tikslus ir efektyvus. Gydymo metu pas ortodontą reikės apsilankyti kas 6–8 savaites. Kapos turėtų būti keičiamos naujomis kas 2–3 savaites. Geriausi rezultatai pasiekiami tuomet, kai kapos nešiojamos ne mažiau nei 22 val. per parą.

 

Kodėl dantų tiesinimas kapomis vertas dėmesio?

Tiesinančios kapos padeda užtikrinti visapusišką komfortą viso gydymo metu. Tačiau tai – dar ne viskas:

  • jos yra plonos ir puikiai priglunda prie dantų;
  • kapos permatomos, todėl yra beveik nepastebimos aplinkiniams;
  • medicininis polimeras, iš kurio gaminama ši priemonė, yra visiškai saugus ir nesukelia alerginių reakcijų;
  • kapos neturi jokių aštrių kampų, todėl nejusite dirginimo.

 

Praktiškos, patogios kapos atveria naujas galimybes – jos leidžia dantis tiesinti efektyviai ir estetiškai. Gydymo šiomis kapomis kaina, trukmė ir profilaktinių vizitų dažnumas yra individualūs ir varijuoja priklausomai nuo paciento dantų būklės. Dantų tiesinimas kapomis gali būti atliekamas tik po detalios apžiūros ir išsamių tyrimų. Tad atvykite į odontologijos kliniką „Kauno Denticija“ ortodonto konsultacijai ir išnaudokite visas naujausias technologines galimybes.