Dažnas žmogus nepagalvoja apie profesionalios burnos higienos svarbą ir naudą. Tiesa yra tokia, jog lankantis reguliariai pas odontologą apžiūrai ir pas burnos higienistą higienos procedūrai galima išvengti sudėtingesnių odontologinių procedūrų. Burnos higienos metu prižiūrima burnos ertmė, pašalinamos dantų apnašos, taip siekiant užkirsti kelią apnašų sukeliamoms ligoms (gingivitui, kuris vėliau gali išaugti į periodontitą).

 

Kada reikalinga ši procedūra?

Profesionalią burnos higieną būtina atlikti reguliariai, nes apnašos ant dantų paviršiaus kaupiasi net ir ypač kruopščiai rūpinantis asmenine higiena: dantis valant du kartus per dieną, naudojant skalavimo skystį ir tarpdančių siūlą. Jeigu jau pajutote požymius, jog reikalinga profesionali burnos higiena, neatidėliokite vizito pas burnos higienistą.

Pagrindiniai tokie požymiai gali būti blogas burnos kvapas, dantų apnašos, akmenys. Rekomenduojama pas burnos higienistą apsilankyti kas pusmetį, tačiau tikslų procedūros atlikimo dažnį parekomenduos specialistas, įvertinęs Jūsų dantų būklę. Pavyzdžiui, sergantiems periodonto ligomis rekomenduojama higieną atlikti kas 2–3 mėnesius, o nešiojantiems breketus – kas 3–4 mėnesius.

 

Kokia yra profesionalios burnos higienos procedūra?

Pirmiausia, burnos higienistas įvertina Jūsų burnos ertmės būklę. Esant poreikiui, higienistas gali nukreipti pas reikiamą specialistą kitoms procedūroms. Burnos higienos metu ultragarsiniu skaleriu pašalinamos dantų apnašos. Speciali valymo sistema panaikina dantų jautrumą, dantenų kraujavimą.

Nuvalius kietąsias ir minkštąsias apnašas, dantys nupoliruojami pasta ir pašalinamos pigmentinės dėmės. Po procedūros galite džiaugtis estetiška ir spindinčia šypsena. Tačiau derėtų priminti, kad profesionali burnos higiena yra daugiau nei apnašų šalinimas. Jos metu skiriamas ypatingas dėmesys edukavimui apie tinkamą burnos ertmės priežiūrą. Pacientas supažindinamas su dantų valymo metodikomis ir konkrečiai jo atveju tinkamomis dantų priežiūros priemonėmis. Visa procedūra trunka apie valandą ir yra visiškai neskausminga.

 

Procedūros privalumai

Ši procedūra reikalinga ne vien tam, kad šypsena būtų akinamai balta. Jos metu:

– nuvalomos apnašos, kurios virsta akmenimis ir skatina ėduonies susidarymą;
– pašalinami akmenys virš dantenų ir po jomis, išvalomos dantenų „kišenės“;
– išnyksta blogas burnos kvapas;
– laiku pastebimas kariesas bei kitos dantų ligos, kurių patys dažnai nepajuntame;
– dantys tampa vienu ar net keliais tonais šviesesni ir spindintys;
– sumažėja dantenų kraujavimas, paburkimas;
– pacientui primenama kaip taisyklingai valyti dantis;
– dantų ir dantenų ligų prevencija.

Nedelskite ir nerizikuokite – pasirūpinkite savo dantų sveikata. Apsilankykite pas „Kauno Denticijos“ burnos higienistes – jos užtikrins, kad burnos higiena būtų atlikta atidžiai, saugiai ir efektyviai. Registracija tel. Nr. +370 37 220202.