Mūsų mažiesiems reikia ypatingo rūpesčio ir priežiūros, nes net ir nedidelės spragos vaikystėje gali turėti gerokai rimtesnių pasekmių ūgtelėjus. Itin svarbu pasirūpinti nuolatine vaikų sveikatos priežiūra bei gera burnos ertmės būkle. Kaip bebūtų, trumpa išvyka pas dantų gydytoją neretai tampa tikru kantrybės išbandymu tėvams, o vaikams ji sukelia didžiulį baimės antplūdį. Tėvams tenka išnaršyti daugelį miesto odontologijos klinikų, kad būtų rasta ta, kurioje vaikai gali būti ramūs ir nesibaiminti procedūrų. Tad esminiu aspektu tampa joje dirbantys vaikų odontologai ir jų gebėjimas užmegzti draugišką, šiltą santykį nuo pat pirmojo susitikimo.

 

Vaikams – kitoks dėmesys

Kartais pamirštama, kokie jautrūs gali būti mažieji. Jų mąstymas veikia gerokai kitaip nei suaugusiųjų, ir racionalūs argumentai ar įprasti prašymai stresinėje situacijoje jiems dažniausiai būna nė motais. Pavyzdžiui, vaikai dažnai nesupranta, kad vizitas pas odontologą ar tam tikra procedūra atliekama jų pačių labui. Kaustanti baimė gali nugalėti net skausmą, todėl tikėtina, kad vaikai iš paskutiniųjų atsisakinės klausyti odontologo prašymų bei rekomendacijų. Tad atžalos turi visiškai pasitikėti specialistu ir jausti, kad su juo nėra bendraujama lygiai taip pat, kaip su suaugusiuoju. Mažiesiems reikalingas kitoks dėmesys ir bendravimas, kurį gali užtikrinti tik vaikų psichologiją išmanantys ir ilgametę patirtį turintys vaikų odontologai.

 

Skirtingos baimės priežastys

Dažnai vaikai ima baimintis dėl hiperbolizuotų bendraamžių ar aplinkinių pasakojimų, nemalonių ankstesnių vizitų, jeigu procedūros metu buvo juntamas diskomfortas, skausmas arba odontologas nebuvo pakankamai malonus bei draugiškas. Specialistai, dirbantys su vaikais, turi didelę atsakomybę ne tik viską atlikti kiek įmanoma atsargiau, bet ir detaliai supažindinti vaikus su visu procesu, naudojamais įrankiais, priemonėmis. Baimė kilti gali ir dėl nežinojimo, todėl svarbu, kad vaikai nebūtų laikomi nežinioje. Mažuosius taip pat gerai nuteikia ir skatinamosios dovanėlės, jeigu jie apsilankymo metu elgiasi gražiai.

 

Įspūdį sudaro ir klinikos aplinka

Gydymo įstaigos turi tendenciją būti estetiškai gana sterilios. Baltais ar melsvais chalatais vilkintys vaikų odontologai, niūrokos spalvos gali priversti vaikus jaustis kiek nejaukiai. Tokiu atveju vaikams būtina nukreipti dėmesį į kažką, kas jiems atrodo artima, priimtina ir įdomu. Dėl šios priežasties odontologijos klinikoje „Kauno Denticija“ skamba rami muzika, ekranuose rodomi animaciniai filmai, galima rasti įvairiausių žaislų. Be to, mažuosius tarsi magnetas traukia klinikoje įrengtas odontologijos muziejus, kuriame puikuojasi net keli šimtai įdomių eksponatų. Tokioje aplinkoje vaikai gali žymiai labiau atsipalaiduoti, o jų susidomėjimas – puikus ženklas odontologams, palengvinantis ryšio su vaiku užmezgimą.

 

Užbėgti problemoms už akių – būtina

Įvairūs burnos sveikatos sutrikimai patys savaime nedings, dantų ar burnos ertmės būklė tik blogės ir ateityje gydymas taps gerokai sudėtingesnis arba jam atlikti reikės daugiau laiko. Vaikų odontologai teigia, kad viena dažniausiai pasitaikančių bėdų, kamuojančių tiek vaikus, tiek paauglius, yra netaisyklingas sąkandis. Tai gali būti genetikos, priešlaikinio dantų rovimo ar žalingų įpročių pasekmė. Be to, neprižiūrimi pienininiai dantukai taip pat gali stipriai gesti ir netgi sukelti burnos infekciją, galinčią neigiamai paveikti vaiko imuninę sistemą.

Kad sąkandis netaptų problema, rekomenduotina pas odontologą apsilankyti, kai vaikui sukanka 6–7 metai arba pasirodžius krūminiams dantims. Visgi pirmasis vizitas su vaiku pas odontologą turėtų įvykti gerokai anksčiau: dar 6–8 mažylio gyvenimo mėnesį. Jo metu bus suteikta informacija, susijusi su tinkama higiena ir priežiūra, mitybos režimo pasirinkimu, sudarytas tolimesnių profilaktinių vizitų planas.

 

Kauno odontologijos klinikoje „Denticija“ dirbantys vaikų odontologai pasirūpins, kad Jūsų mažieji daugiau nepatirtų baimės ir džiaugtųsi tvirtais, sveikais dantukais. Tad nedvejokite – užsiregistruokite vizitui ir paklokite pagrindą nepriekaištingai vaiko burnos sveikatai dabar bei ateityje.