Dantų protezavimas, protezai – dėl nusistovėjusių stereotipų dažnai gąsdinančios frazės. Dažnai manoma, jog dantų protezus reikia išsiiminėti, pamerkti stiklinėje vandens nakčiai, o įsidėjus jie slankioja burnoje, nesilaiko ir kelia tokį pojūtį, tarsi būtų svetimkūnis. Tačiau tai – klaidinga nuomonė. Tokie protezai pasirenkami vis rečiau; dabar odontologijoje dažniau sutinkami dantų implantai ir fiksuoti dantų protezai. Iš pirmo žvilgsnio niekuo nesiskiriantys nuo nuosavų dantų, fiksuoti dantų protezai reikalauja priežiūros. Nesvarbu, jog tai ne tikri dantys, kasdieninei jų priežiūrai reikia skirti ne mažiau dėmesio. Todėl, prieš pasirenkant būtent šiuos protezus, būtina susipažinti su pagrindinėmis fiksuotų dantų protezų priežiūros taisyklėmis.

 

Naudokite tinkamas priemones

Visų pirma, svarbu pasirinkti specialias dantų ir burnos higienos priemones. Po protezavimo dantis reikia valyti kasdien, du kartus per dieną. Taip pat reikia nepamiršti valyti gleivinės aplink dantis ar implantus, liežuvio, gomurio. Patartina itin daug dėmesio skirti tiltinėms dantų protezų tarpinėms dalims – tam derėtų naudoti tarpdančių siūlus ir šepetėlius.

 

Reguliariai lankykitės pas odontologą

Dantų protezavimas nepanaikina būtinybės lankytis pas gydytoją-odontologą. Priešingai: rekomenduojama po protezavimo pas odontologą lankytis du kartus per metus, dantų protezų ir implantų apžiūrai. Apžiūros metu odontologas taip pat įvertins, ar nereikia apsilankyti profesionalios burnos higienos procedūrai, pašalinti apnašas, besikaupiančias ant protezų. Net ir puikiai prižiūrint neišimamus dantų protezus, visada liks sunkiai valymui pasiekiamų vietų, kuriose formuosis minkštasis ir kietasis apnašas, todėl lankytis pas burnos higienistą gydytojo odontologo nurodytu dažnumu – tiesiog būtina.

 

Atsargiai rinkitės maistą

Labai svarbu stebėti, ką valgote. Patartina protezais nekramtyti labai kieto maisto (pvz. karamelinių saldainių), taip pat nerekomenduojamas ir lipnūs produktai, patiekalai. Nuo tokių produktų protezai gali įskilti ar sulūžti.

 

Jei reikia, naudokite apsaugines kapas

Jeigu miegodami griežiate dantimis, prieš protezavimą būtinai įspėkite savo odontologą. Jums gali būti reikalinga speciali kapa, kuri saugos dantų protezus ir nuosavus dantis nuo galimų skilimų, nudilimo ir atpalaiduos įsitempusius kramtomuosius raumenis.

Klaidinga manyti, kad dantų protezavimas užkerta kelią dantų ligoms, ir  protezuotų dantų nereikia nei gydyti, nei valyti. Priešingai: vyresnio amžiaus žmonėms dėl sumažėjusios seilių sekrecijos blogiau vyksta savaiminis natūralių dantų apsivalymas, tad tiek juos, tiek dantų protezus būtina tinkamai prižiūrėti.

 

Jeigu svarstote apie dantų protezus, kviečiame apsilankyti mūsų klinikoje. Pirminės apžiūros ir konsultacijos metu mūsų profesionalūs gydytojai odontologai-ortopedai pasiūlys tinkamiausius problemos sprendimo būdus ir metodus, atsakys į rūpimus klausimus ir suteiks išsamesnės informacijos apie dantų protezavimą.