Dantys gali keisti spalvą dėl įvairiausių priežasčių: senėjimo, dažančių produktų (kava, vynas, tabakas, gėrimai su dažikliais) vartojimo, genetikos, antibiotikų vartojimo, įvairių dantų traumų ir pan. Balta, spindinti šypsena – daugelio geidžiamas dalykas, tad dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. „Kauno Denticijoje“ procedūra atliekama pritaikant „Beyond“ sistemą – pažangią ir saugią technologiją.

Kas lemia dantų spalvos pokyčius?

Dantų spalvos pokyčius gali sukelti išoriniai veiksniai:

  • apnašos;
  • dantų akmenys;
  • rūkymas;
  • dažantys medikamentai, maisto produktai, gėrimai.

Neigiamos įtakos gali turėti ir vidiniai veiksniai:

  • dantų kariesas;
  • dantų traumos;
  • emalio hipoplazija;
  • fluorozė;
  • tetraciklino vartojimas;
  • amžiaus pokyčiai.

 

Vienus veiksnius galime pašalinti ar bent kontroliuoti, kitus – ne visuomet. Visgi atsižvelgti į juos norint išlaikyti dantis baltus – išties pageidautina.

 

Kuo ypatinga „Beyond“ sistema?

Taikant „Beyond“ sistemą, specialaus optinio proceso metu pašalinami žalingi ultravioletiniai ir infraraudonieji spinduliai. Balinimo gelis, veikiamas šaltos mėlynos (LED) šviesos spindulio, aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuris išvalo ne tik danties paviršių, bet ir šlakus iš vidinės danties struktūros, susikaupusius nuo dažančio maisto, gėrimų ar antibiotikų. Tokiu būdu dantų balinimas gali būti atliekamas ir vos vieną, ir kelis kartus.

Dantų baltumas po procedūros priklauso individualių žmogaus savybių: jo amžiaus, dantų struktūros, dantų gyvybingumo, kasdienių burnos higienos priežiūros įpročių. Paprastai naudojant „Beyond“ sistemą dantys pabąla nuo 4 iki 10, vidutiniškai – 8 atspalviais.

Sistema „Beyond“ pripažinta vienu iš saugiausių ir efektyviausių būdų balinti dantis. Ji tik minimaliai dirgina dantų nervus, o dantenos balinimo metu apsaugomos specialia medžiaga. Tai užtikrina jūsų saugumą, pasitenkinimą ir komfortą.

Kaip išsaugoti dantų baltumą po procedūros?

Per pirmas 24 valandas po balinimo procedūros patariama nerūkyti, negerti kavos, arbatos, spalvotų gazuotų gėrimų, raudono vyno ir nevartoti dažančio maisto. Taip pat patartina vengti spalvotos dantų pastos bei kitų spalvotų burnos priežiūros priemonių. Po balinimo procedūros burnos higienos specialistė išsamiai papasakos apie išbalintų dantų priežiūrą.

Ar po balinimo pašviesės visi dantys?

Svarbu žinoti, jog dantų balinimas neužtikrina visų dantų pašviesėjimo. Negyvi dantys, plombos ir vainikėliai nebąla, todėl estetinis plombavimas ir protezavimas turi būti atliekami po balinimo, pritaikant spalvą prie balintų dantų.

Domina ši procedūra? Norite gražios, spindinčios ir akinamai baltos šypsenos? Kviečiame apsilankyti pas burnos higienistes Rūtą Žagelienę ir Moniką Baltaduonienę, kurios pasirūpins jūsų nuostabiomis šypsenomis.