Dantų implantai – viena efektyviausių ir populiariausių dantų atkūrimo priemonių. Taikant implantaciją daugelis dėl ligos ar traumos dantis praradusių pacientų gali vėl džiaugtis gražia ir sveika šypsena. Šiuolaikinėje odontologijoje implantai smarkiai žengia į priekį, tačiau iki šiol visuomenėje sklando įvairių mitų, susijusių su šia procedūra. Kviečiame prasklaidyti abejones ir sužinoti, kas mitas, o kas – tiesa.

 

Mitas Nr. 1. Implantacija – ilga, sudėtinga, skausminga procedūra

Šiandien implantacija yra itin saugus, greitas ir tikrai neskausmingas prarastų dantų atkūrimo būdas. Dažniausiai po implantacijos procedūros iškart galima grįžti prie įprastinės veiklos. Retais atvejais, jeigu reikalingos sudėtingesnės chirurginės procedūros (pvz. kaulo priauginimo operacija, sinuso pakėlimas), visas gydymas gali trukti ilgiau. Tačiau jeigu galima sriegti implantą be jų, tokia procedūra yra greita – ji trunka iki valandos. Paprastai implantacijai užtenka vietinės nejautros, tokios kaip taisant ar traukiant dantį, tad skausmas nejaučiamas.

 

Mitas Nr. 2. Dantų implantai sukelia diskomfortą

Danties implantas – tai danties šaknį atstojantis specialios formos titano lydinio varžtas, kurį organizmas gerai toleruoja, jis nesukelia jokios alergijos. Kaulas suauga su implantu, tad šis procesas padeda išvengti žandikaulio nykimo. Dantų implantų prigijimo tikimybė siekia beveik 100 proc. Kadangi implantai sriegiami į žandikaulį, dantys laikosi tvirtai, nesukelia diskomforto valgant ar kalbant, su jais galima drąsiai šypsotis ir juoktis.

 

Mitas Nr. 3. Atkurti dantys nėra ilgaamžiai

Tai visiška netiesa: implantai yra ilgaamžiškiausias dantų atkūrimo metodas. Pats implantas – tai nedidelis, specialios technologijos titano sraigtas, kuris įsriegtas į žandikaulį atstoja ir atlieka visas tikro danties šaknies funkcijas.

Tinkamai prižiūrimi dantų implantai išliks funkcionalūs visą gyvenimą. Lyginant su kitais dantų atkūrimo būdais, pirminė investicija atsiperka greičiau nei nuolatinis išimamų protezų keitimas (žandikauliui tirpstant, išimami protezai pradeda klibėti, trina dantenas) ir kitos išlaidos, susijusios su jų priežiūra ir naudojimu.

Be to, vieno ant implanto atkurto danties vainikėlio ar protezų korekcija (dančiui nuskilus) – daug greitesnė ir paprastesnė, nes protezas prie implanto yra prisukamas. Taigi, daug paprasčiau jį atsukti, pakoreguoti ir vėl prisukti nei net nuskilus vienam dančiui iš naujo gaminti visą išimamą protezą.

 

Mitas Nr. 4. Netekus visų ar daugumos dantų reikės tiek implantų, kiek yra prarastų dantų

Dėl šiuolaikinių technologijų vieno žandikaulio atkūrimui užtenka vos 4 implantų. Unikali „All-on-4“ metodika skirta žmonėms, kurie yra praradę daugumą arba visus dantis ir jiems reikalingas fiksuotas bei stabilus sprendimas dantų atkūrimui. Tai ypač sumažina implantacijos ir protezavimo kaštus, nes vos 4 dantų implantai patikimai pakeičia 12. Netekus kelių gretimų dantų, vietoje trijų dažniausiai galime įsriegti tik du implantus, ant kurių tvirtinamas natūraliai atrodantis protezas su visais trūkstamais dantimis.

 

Mitas Nr. 5. Implantai reikalingi tik senyvo amžiaus žmonėms

Statistikos duomenimis, Lietuvoje beveik 60 proc. 25–40 metų amžiaus žmonių yra netekę vieno ar kelių dantų. Dažniausiai dantys prarandami dėl įvairių ligų, patirtų traumų. Tai nėra tik senyvo amžiaus žmonių pasirinkimas.

Dėl natūralios išvaizdos ir funkcionalumo dantų implantai tinkami visoms suaugusių žmonių amžiaus grupėms. Anksti praradus dantį reikėtų nedelsti ir apsilankyti konsultacijai dėl implantacijos, nes prarasto danties vietoje ima tirpti žandikaulis. Tokiu atveju implantacijos procedūra tampa sudėtingesnė, mat gali nepakakti kaulinio audinio implantui įsriegti ir prireikia papildomos brangios kaulo priauginimo procedūros. Todėl netekus net vieno danties jauname amžiuje, skatiname nedelsti ir pasidomėti implantacijos galimybėmis.