Nemažai žmonių kasdien susiduria su dantų problemomis. Viena iš jų – dėl įvairių priežasčių prarastas dantis. Šiai  problemai spręsti specialistai rekomenduoja implantacijos procedūrą, tačiau dantų implantai daugeliui vis dar kelia nemažai klausimų. Pateikiame Kauno odontologijos klinikos „Denticija“ burnos chirurgo Gvido Jankausko atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie dantų implantaciją.

 

Kiek metų implantai yra tinkami naudoti?

Teigiama, kad implantams duodama viso gyvenimo garantija. Tai tiesa – juos gaminančios įmonės ir klinikos gali duoti tokią garantiją, tačiau, kaip ir tikri dantys, implantai nebūtinai gali likti nepriekaištingos būklės. Tai labai priklauso nuo individualių dalykų. Pavyzdžiui, jeigu po implantacijos visi dantys bus prižiūrimi tinkamai, laikantis higienos patarimų, jie bus puikios būklės visą gyvenimą. Tačiau jei nebus laikomasi burnos higienos, jie džiugins patvarumu, estetiškumu tiek, kiek ir natūralūs dantys. Kaulas gali nykti tiek aplink natūralius dantis, tiek aplink implantus.

 

Ar dantų implantai tinkami visiems?

Absoliučių kontraindikacijų dantų implantacijai yra nedaug. Žinoma, implantų nerekomenduojama rinktis tuomet, kai sergama ūmiomis širdies, kraujagyslių sistemos ligomis, nekontroliuojamu diabetu, kai atliekamas osteoporozės gydymas. Praėjus ūminėms būklėms, implantus dėti galima. Kauno odontologijos klinikos „Denticija“ komanda visada konsultuojasi su probleminės srities specialistais, prašo jų patarimo. Implantacijos procedūrą atliekame tik gavę jų patvirtinimą, jog šią procedūrą yra saugu atlikti.

 

Ar implantacijai reikia pasiruošti?

Ypatingo pasiruošimo implantacijos procedūrai nereikia, tačiau būtina gera burnos higiena. Jeigu ant dantų yra apnašų, akmenų, iki operacijos juos reikia pašalinti. Jeigu žmogus yra sveikas, nenaudoja medikamentų ir papildomai ruoštis implantacijos procedūrai jam nereikia, dantų implantai gali būti dedami iš karto.

 

Kaip vyksta implantacijos procedūra?

Dažniausiai žmonės labai bijo implantacijos procedūros, ypač, kai ji vadinama operacija. Iš tikrųjų pati implantacijos procedūra nėra baisesnė ar skausmingesnė už paprastą danties traukimą. Naudojamas toks pat nuskausminimo būdas, kaip traukiant dantį ar jį taisant – vaistai suleidžiami mažu bakstelėjimu. Po to žmogus jaučia, kad kažkas daroma burnoje, tačiau skausmo ir diskomforto nebūna.

 

Kokia priežiūra reikalinga po implantacijos?

Kiekvieno paciento situacija yra individuali, todėl savijauta ir priežiūra po procedūros gali skirtis. Po paprastos implantacijos dažniausiai pacientas išgeria vieną nuskausminamųjų tabletę, ir to užtenka skausmui numalšinti. Žinoma, reikia prižiūrėti pooperacinę žaizdą, skalauti ją antiseptiniais tirpalais, laikytis atitinkamo režimo, nešildyti tos vietos, vengti fizinio krūvio. Dažniausiai po dienos ar kelių pacientas nebejaučia, kad įdėti dantų implantai.

Jeigu buvo atliekamos didesnės chirurginės intervencijos – kaulo atstatymas, sinuso pakėlimas, – tuomet pacientui reikėtų susiplanuoti savo laiką ir darbus. Po tokių intervencijų atsiranda patinimas, reikalingas antibiotikų ar kitų vaistų kursas, rekomenduojamas ramybės režimas. Po procedūros operuotą vietą pirmą parą reikia šaldyti, paskui vengti fizinio krūvio, šilumos: pirties, karštos vonios.

Po savaitės ar kelių pacientams reikia atvykti apžiūrai. Tuo metu įvertinamas gijimas ir, jeigu žaizda gyja tinkamai, ištraukiami siūlai. Nerekomenduojama po procedūros kurį laiką išvykti į užsienį, planuoti didesnių kelionių, kad pacientas turėtų galimybę atvykti į kliniką reikiamu laiku.

 

Per kiek laiko prigyja dantų implantai?

Paprastai svarbiau ne tai, per kiek laiko prigyja pats implantas, tačiau per kiek laiko įdedamas dantis (karūnėlė). Tai taip pat labai priklauso nuo situacijos. Kai kuriais atvejais dantis ant implanto uždedamas dar tą pačią dieną, iškart po operacijos. Kartais tai galima padaryti po dviejų ar trijų mėnesių, o kartais reikia laukti ir šešis ar net aštuonis mėnesius. Viskas priklauso nuo to, kiek kaulo yra, kokios jis kokybės. Nuo šio aspekto priklauso ir tai, kada pacientas turės naująjį dantį.

 

Dantų implantacija nėra tokia baisi procedūra, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jei norite sužinoti tikslesnės informacijos apie Jums tinkamą gydymo būdą, rekomenduojame užsiregistruoti konsultacijai, kurios metu gydytojas paaiškins visą procedūros eigą bei kaip turėtų būti prižiūrimi dantų implantai, kad jais galėtumėte džiaugtis ilgus metus.