Šypsenos dailinimas ir sveikatinimas nemažai daliai žmonių kelia nerimą. Nors jis visiškai nepagrįstas, kai kurie tiesiog bijo tiesinti dantis. Tam, kad apie šiuolaikišką procedūrą ir priemones susidarytumėte teisingą nuomonę, pateikiame ir atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus.

 

Kas pirmiausia žinotina apie dantų tiesinimą kapomis?

Tai – inovatyvus gydymas naudojant skaidrias, individualiai pagamintas plokšteles, kurios tiesina dantis. Toks gydymo metodas – alternatyva pacientams, kurie yra alergiški metalams ar nenorintiems gydymo breketų sistema, keliantiems aukštus reikalavimus estetikai. Dantų tiesinimas breketais dažnai asocijuojasi su estetiniais (matosi metaliniai arba keramikiniai breketai ir metalinės vielutės), priežiūros (valgant užsilaiko maistas, sunkiau valyti) ir kt. iššūkiais. Dantų tiesinimas kapomis daugelio panašių iššūkių padeda išvengti.

 

Kuo dar, be estetikos, tiesinimas naudojant kapas geriau nei breketais?

Tiesinimas naudojant kapas yra puiki priemonė pacientams, kuriems kyla periodontologinių ligų rizika, nes išsiėmus kapas galima lengvai ir kruopščiai išsivalyti dantis. Taip pat nešiojant kapas galima valgyti įvairų maistą, įprastai valytis dantis, o skausmas, juntamas dantis tiesinantis breketais, yra mažesnis arba jo visiškai nebūna. Kapas patogu dėvėti, jos yra plonos ir gerai priglunda prie dantų, nedirgina burnos gleivinės, nes neturi aštrių kraštų. Kadangi jos pagamintos iš medicininės paskirties skaidraus polimero, kapos nesukelia alergijos.

 

Kokio amžiaus žmonėms gali būti taikomas dantų tiesinimas kapomis?

Priklauso nuo konkretaus atvejo, bet tokiu būdu galima gydyti tiek vaikus, tiek suaugusius.

 

Kaip dažnai reikia atvykti pas gyd. ortodontą pasirinkus dantų tiesinimą kapomis?

Priklauso nuo gydymo eigos ir situacijos, dažniausiai – kas 4–8 sav. Vizitus gydytojas suplanuoja pagal individualų planą.

 

Ar tiesinant dantis kapomis jaučiamas skausmas?

Užsidėjus naują kapą, pradžioje galite jausti veržimą, maudimą. Paprastai šie pojūčiai išnyksta per pirmąsias 2–3 dienas.

 

Ar naudojant kapas galima valgyti, gerti?

Ne. Valgant, geriant patariama kapas išsiimti, kad jos nesideformuotų, nepakeistų spalva, skaidrumas.

 

Ko dar negalima daryti nešiojant tiesinamąsias kapas?

Nerekomenduojama rūkyti, kramtyti gumos.

 

Ar galima sportuoti su kapomis?

Taip.

 

Kiek laiko privaloma naudoti šią priemonę?

Nematomas dantų kapas galima išsiimti, nes jos, priešingai nei breketai, nėra priklijuotos prie dantų – kaip minėjome, jas netgi pageidautina išimti prieš valgį ar valantis dantis. Visgi kapas būtina dėvėti ne mažiau kaip 22 valandas per parą. Nesilaikant rekomendacijų, gydymo efektyvumas mažėja.

 

Kada dantis galima tiesinti kapomis?

Dantų tiesinimas kapomis rekomenduojamas tuomet, kai dantys yra susigrūdę, susiformavę tarpai tarp dantų, gilus sukandimas (kai viršutiniai dantys per daug dengia apatinius). Taip pat – kai dantis reikia pastumti ne daugiau kaip 4–5 mm.

 

Kokiais atvejais tiesinamosios kapos nerekomenduojamos?

Dantų tiesinimas kapomis negalimas esant: kryžminiam sukandimui; atviram sukandimui; skeletiniam sukandimui.

 

Kapos – priemonė, sukurta tam, kad dailią šypseną būtų galima suformuoti išlaikant estetiką ir komfortą. Susisiekite su odontologijos klinikos „Kauno Denticija“ specialistais ir sutarkite dėl vizito laiko: ryžkitės šypsotis be jokio nerimo.