PASLAUGOS

Išimami plokšteliniai protezai

Plokšteliniai protezai gaminami iš akrilinės plastmasės. Protezą sudaro: plastmasinė plokštelė (bazė), prie kurios tvirtinami dirbtiniai dantys, ir patys dirbtiniai dantys, užpildantys esamą defektą.

Jei burna yra bedantė, išimami plokšteliniai protezai gali būti fiksuojami implantų pagalba.

Metaliniai lanko atraminiai protezai

Rekomenduojama gaminti netekus galinių dantų, kai nėra galmybės atstatyti dantų implantais. Lanko atraminiai protezai turi specialią konstrukciją ir yra gaminami liejimo būdu. Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas specialia kabliukų ir/arba užraktų sistema, kuri leidžia patogiai kramtyti, kalbėti ir stabilizuoja visą restauraciją.

Elastiniai plokšteliniai protezai

Lanksčios, nelūžinėjančios ir beveik nepastebimos dantų plokštelės. Elastinės plokštelės gaminamos minkštu elastingu pagrindu, dėl to kramtymo krūvis pasiskirsto vienodai. Protezų stabilizaciją užtikrina plastikinės apkabėlės, kurios atrodo daug estetiškiau nei metalinės ir gali būti dantenų spalvos. Elastinės plokštelės yra žymiai lengvesnės už įprastas, o dėl savo elastingumo ypač lengvai prisitaiko paciento burnoje. Tokie protezai yra biologiškai suderinami ir puikiai tinka pacientams, alergiškiems plastmasei ir metalui, taip pat nesukelia blogo burnos kvapo.

Laikini protezai

Laikini vainikėliai gaminami iš plastmasės odontologo kabinete, arba dantų technikos laboratorijoje. Šie protezai reikalingi tol, kol pagaminamos nuolatinės restauracijos. Pagrindinė laikinų vainikėlių funkcija – apsaugoti nušlifuotus dantis ir dantenas nuo galimo aplinkos poveikio ir laikinai atkurti estetinį vaizdą.

Bemetalės keramikos protezai

Bemetalės keramikos protezai gaminami ant specialiai presuojamų arba frezuojamų karkasų degant keramikos sluoksnius.  Šiai dienai odontologijoje tai pati naujausia, estetiškiausia ir patvariausia technologija, kuri artimiausia natūralaus danties išvaizdai ir savybėmis. Šie protezai nesukelia alerginių reakcijų burnos gleivinei, yra patvarūs ir ilgaamžiai, o dėl gero šviesos pralaidumo atrodo itin estetiškai.

Bemetalė keramika gali būti monolitiška. Pilno kontūro cirkonio protezai, kurie puikiai tinka krūminių dantų srityje, yra tvirti, estetiški (dėl laidumo šviesai) ir biologiškai suderinami su organizmu. Emax užklotai ir vainikėliai gali būti monolitiški, jie tinka pavienių krūminių dantų protezavimui, užklotams.

Bemetalė keramika yra universali – tinka tiek priekinių, tiek krūminių dantų srityse. Dantų protezavimui tai yra geriausias pasirinkimas.

All-on-4,6

ALL ON 4,6 yra nenuimamas hibridinis dantų protezas ant implantų.  Nenuimamą fiksuotą protezą bedančio žandikaulio atveju gali laikyti keturi, šeši, kartais aštuoni implantai. Toks protezas maksimaliai imituoja natūralius dantis, užtikrina maksimalų kramtymo efektyvumą bei gerą estetiką. Implantų skaičius priklauso nuo paciento anatomijos. Minimalus implantų skaičius – keturi. Laikini arba pastovūs protezai gali būti uždedami iš karto po dantų implantacijos. Šiandien tai viena populiariausių pasaulyje bedančių pacientų gydymo dantų implantais metodikų.

Metalo keramikos protezai

Lieti metalo keramikos protezai gaminami metalinį karkasą padengiant keramikos sluoksniu. Metalas atspindi šviesą, todėl tokie protezai atrodo mažiau estetiškai priekinių dantų srityje, jie nebūna pralaidūs šviesai. Be to, jei dantenos atsitraukia, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui išryškėja tamsi metalo juostelė dar labiau pabrėžianti danties nenatūralumą. Dėl estetikos stokos, metalo keramika dažniausiai naudojama krūminių dantų srityje.

Miego kapos

Knarkimui kontroliuoti gaminamos individualios miego kapos, kurios pastumia apatinį žandikaulį į priekį ir sustabdo knarkimą. Kapos susideda iš dviejų specialiai sujungtų permatomų viršutinio ir apatinio žandikaulių įtvarų. Knarkimo kapos sumažina apatinio žandikaulio judesių amplitudę ir prilaiko jį priekinėje padėtyje taip neutralizuodamos kvėpavimo takų susiaurėjimą ir panaikindamos knarkimą.

Sportininkų kapos

Šios kapos padeda sportininkams išvengti dantų ir minkštųjų burnos audinių sužalojimų sporto ar kito aktyvaus laisvalaikio metu. Tinkamai pagamintos kapos sportuojantiems yra patogios nešioti, neturi kvapo ir skonio, minimaliai trukdo kvėpuoti ir kalbėti, yra atsparios mechaniniams pažeidimams. Apsauginės sportininko kapos paskleidžia smūgio jėgą didesniame paviršiaus plote, taip sumažindamos poveikį vienai konkrečiai sričiai, todėl tai būtinybė sportuojančiam žmogui, kuris nori išsaugoti sveikus dantis.

Bruksizmo kapos

Bruksizmas (griežimas dantimis) gydomas specialiomis okliuzinėmis kapomis, kurios miego metu atpalaiduoja kramtomuosius raumenis, neleisdamos viršutiniams ir apatiniams dantims kontaktuoti, tokiu būdu apsaugodamos juos nuo dilimo.

Balinimo kapos

Naudojant balinimo kapas, dantų balinimas trunka nuo keletos dienų iki kelių savaičių. Tai priklauso nuo dantų spalvos pokyčių. Pagal individualius atspaudus balinimo kapas pagaminame, o gydytojas ortopedas instruktuoja kaip ir kiek laiko reikia jas dėvėti.

Dantų technikų žodis

Kauno odontologijos klinikoje „Denticija“ įsikūrusios dantų technikos laboratorijos pagrindinė veikla yra įvairių konstrukcijų dantų protezų gamyba, bei technologinis apdorojimas pagal individualius užsakymus.

Dantų technikos laboratorija gamina dantų protezus ne tik esamiems klientams, tačiau siūlo bendradarbiavimo sutartis ir kitoms Lietuvos klinikoms. Siūlydami bendradarbiavimą, mes taip pat Jums siūlome ne tik aukščiausią darbų kokybę, tikslumą  gaminat individualius dantų protezus, bet ir nuoširdų norą dalintis sukaupta patirtimi bei galimybę tobulėti kartu.

Mūsų dantų technikos laboratorija Jums siūlo aukštos kokybės dantų protezus ir gaminius,  kurių nerasite kitur. Dantų technikos laboratorija įsikūrusi pačioje Kauno Denticijos klinikoje, todėl laboratorijos dantų technikai glaudžiai dirba su gydytoju odontologu ir pacientu, taip sukurdami komandą, kuri maksimaliai įgyvendina paciento lūkesčius.

Dantų technikų laboratorijoje gaminami įvairių tipų dantų protezai – nuo išimamų iki fiksuotų protezų. Protezai gaminami tik iš aukščiausios kokybės, sertifikuotų, pažymėtų CE ženklu medžiagų.

 

Laboratorija rekomenduoja:

  1. Bedančiam žandikauliams gaminti protezus ant implantų. Galime pagaminti įvairiu pagrindu ir apdaila hibridinius dantų protezus ant implantų:
 • Protezas su metaliniu pagrindu ir akriline apdaila.
 • Protezas su cirkonio pagrindu ir kompozito apdaila.
 • Protezas su cirkonio pagrindu atskirais keramikos vainikėliais ir iš kompozito suformuota gleivine.
 • Protezas su titano pagrindu ir akriline apdaila.
 • Protezas su titano pagrindu ir kompozito apdaila.
 • Protezas su titano pagrindu atskirais keramikos vainikėliais ir iš kompozito suformuota gleivine.
 • Protezas su Biohpp (nauja medžiaga savo savybėmis labiausiai panaši į natūralų žmogaus kaulą) pagrindu ir akriline apdaila.
 • Protezas su Biohpp (nauja medžiaga savo savybėmis labiausiai panaši į natūralų žmogaus kaulą) pagrindu ir kompozito apdaila.
 • Protezas su Biohpp (nauja medžiaga savo savybėmis labiausiai panaši į natūralų žmogaus kaulą) pagrindu atskirais keramikos vainikėliais ir iš kompozito suformuota gleivine.
 • Išimamą sijinį ant implantų protezą su lokatorine fiksacija. Sija gali būti gaminama iš CrCo, titano, cirkonio, Biohpp.

2. Protezuojant ant implantų tiltinius arba pavienes konstrukcijas rekomenduojame gaminti individualias cirkonio arba Biohpp atramas ir bemetalės keramikos vainikėlius.

Individualiai frezuojamų atramų tikslas – suteikti pacientui patį naujausią ir patikimiausią implantų protezavimo būdą. Šiuo metu populiariausios individualios atramos frezuojamos CAD/CAM technologija iš cirkonio, dėl jo biosuderinanumo ir estetiškumo.

Medicinoje naudojamas cirkonio oksidas su (ZrO2) 3 – 5% itrio oksido (Y2O3) priedu. Individualios frezuotos atramos garantuoja visišką cemento pertekliaus pašalinimą ir puikią estetiką.

DANTŲ TECHNIKAI

Dantų technikai

Dantų technikos laboratorijoje dirba aukštos kvalifikacijos, daug patirties, žinių bei technologinio pasirengimo turintys dantų technikai. Gaminant dantų protezus naudojamos ir taikomos aukščiausios kokybės medžiagos bei naujausios technologijos.

Dantų technikos lavoratorijos vadovas - dantų technikas Povilas Kušlys

Povilas Kušlys

Specialybė

Dantų technikas

Dantų technikė Audronė Kėželienė

Audronė Kėželienė

Specialybė

Dantų technikė
Dantų technikė Birutė Sinickienė

Birutė Sinickienė

Specialybė

Dantų technikė
Jonas Baltrimavičius dantų technikas dantų protezai

Jonas Baltrimavičius

Specialybė

Dantų technikas
Dantų technikė Ilona Regina Lisauskienė

Ilona Regina Lisauskienė

Specialybė

Dantų technikė
Dantų technikas Liutauras Misiūnas

Liutauras Misiūnas

Specialybė

Dantų
technikas
Dantų technikė Rima Laurinaitienė

Rima Laurinaitienė

Specialybė

Dantų technikė

Dantų technikė Rymanta Kavaliauskienė

Rymanta Kavaliauskienė

Specialybė

Dantų technikė

Dantų technikė Vida Gecevičienė

Vida Gecevičienė

Specialybė

Dantų technikė

Dantų technikas Vilius Čiaplinskas

Vilius Čiaplinskas

Specialybė

Dantų technikas

REGISTRUOKITĖS KONSULTACIJAI

Aptarkite visas bendradarbiavimo sąlygas su laboratorijos vadovu, daugiau sužinokite apie kiekvieną gaminį, jo savybes.