Dantų šepetėlio pasirinkimui dažnas iš mūsų neskiriame pakankamai dėmesio. Paprastai jį renkamės pagal spalvą, formą, o kartais sprendimą priimame paveikti reklamos. Dantų šepetėlio pagrindinė funkcija yra efektyviai išvalyti visą burnos ertmę: dantis, dantenas bei liežuvio paviršių. Taigi, kaip pasirinkti tinkamą dantų šepetėli?

Renkantis dantų šepetėlį SVARBU ATKREIPTI DĖMESĮ į keletą pagrindinių dalykų:
• Rinkitės šepetėlį minkštais šereliais. Minkšti šereliai yra lankstesni, todėl geriau prisitaiko prie dantų formos ir nepažeidžia dantenų, taip pat geriau išvalo dantis ties dantenų kraštais.
• Dantų šepetėlio galvutė turi būti pakankamai maža, kad būtų galima lengvai pasiekti visas burnos ertmės vietas.
• Dantų šepetėlio kotelis turi būti patogus laikyti, neslystantis.
• Jei įmanoma, rinkitės dantų šepetėlį su liežuvio valikliu, kadangi didžioji dalis dantų ligas sukeliančių bakterijų kaupiasi ant liežuvio paviršiaus.

KADA REIKIA KEISTI DANTŲ ŠEPETĖLĮ? 
Dantų šepetėlis turi būti keičiamas ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius arba pasirodžius pirmiesiems nusidėvėjimo požymiams (bet ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius). Jei šepetėlis nusidėvi greičiau nei per 3 mėnesius, tai gali būti ženklas, kad valydami dantis naudojate per didelę jėgą.
Dantų šepetėlį reikėtų pakeisti nepaisant jo naudojimo trukmės, jei persirgote gripu, peršalimu, gerklės ar burnos ertmės infekcijomis. Bakterijos sukeliančios šiuos susirgimus kaupiasi dantų šepetėlyje ir gali sukelti pakartotiną infekciją.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į mus:

Kauno odontologijos klinika „Denticija“

Vytauto pr. 14, Kaunas

Tel.: (8 37) 220202; mob. tel. +370 671 96979
El. p. registracija@kaunodenticija.lt

Facebook: www.facebook.com/kaunodenticija

www.kaunodenticija.lt