Priežasčių, dėl kurių netenkama dantų, gali būti įvairių, tačiau viena yra aišku – tai sukelia didžiulį diskomfortą ir neleidžia džiaugtis kokybišku gyvenimu. Tuomet sutrinka kramtymo funkcija, kalbėsena, atsiranda baimė šypsotis ir juoktis. Jeigu trūksta visos dantų eilės, žandikaulio kaulas pradeda nykti ir veide atsiranda raukšlės, oda traukiasi. Dantų implantai – itin efektyvus ir ilgaamžis sprendimas norint atkurti trūkstamus pavienius dantis ar visas jų eiles.

 

Technologinė pažanga atveria naujas galimybes

Kaip ir kitose srityse, odontologijoje taikomi pažangiausi gydymo metodai, naudojamos efektyviausios priemonės geriausiam rezultatui pasiekti. Šiandien galima džiaugtis galimybe atlikti bedantės burnos implantaciją hibridiniu būdu – protezavimu ant 4 ar 6 implantų fiksuotais arba išimamais protezais. Bedantės burnos gydymo metu atkuriami visi prarasti dantys.

Anksčiau atliekant implantaciją būdavo įsriegiami 6 arba 8 implantai. Tačiau dėl šiandien naudojamų technologijų pakanka viso labo 4 implantų. Dantų implantai įprastai įsriegiami ten, kur žandikaulio kaulas yra geriausios būklės ir nenutirpęs. Atlikus išsamias 3D ar panoramines dantų rentgeno nuotraukas paaiškėja, kurioje vietoje galima sriegti dantų implantus.

 

Ar galima 4 implantų metodą taikyti kiekvienam žmogui?

Tai vizito metu gali nuspręsti tik odontologas, įvertinęs paciento būklę. Ši implantacija dažniausiai atliekama žmonėms, neturintiems didžiosios dalies arba visų dantų tiek viršutiniame, tiek apatiniame žandikaulyje. Tačiau toks būdas galimas ir pacientams, kurie turi keletą sveikų dantų. 4 implantų metodas – greitas ir efektyvus problemos sprendimas, nes viską įmanoma atlikti vos per kelias procedūras. Protezai, sumontuoti ant implantų, yra itin ilgaamžiai, o estetiškai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Pateikiame dar keletą neišimamų protezų privalumų:

  • Dantų implantai ir ant jų velkami protezai yra tvirti ir, priešingai nei plokštelės, valgio metu visuomet lieka vietoje.
  • Visiškai atstatoma kramtymo funkcija, todėl pagerėja virškinimas.
  • Protezai atrodo itin natūraliai, tad šypsena tampa ir vėl daili.
  • Po protezavimo teigiamai pasikeičia veido forma – ji tampa simetriškesnė, gražesnė.
  • Protezai pasižymi lengvesne priežiūra, nes nereikia kas kartą po valgio jų išiminėti, naudoti protezų klijų.
  • Jie užtikrina didesnį komfortą.

Dantų plokštelės kainuoja mažiau, tačiau jos nėra tokios patogios ir ilgaamžės – po kurio laiko plokštelės nusidėvi ir tenka jas keisti naujomis. Protezai – sumani investicija į kokybišką ateitį.

 

Priežiūros ypatumai

Didelis implantacijos privalumas yra tas, jog užsiimti kasdiene veikla galima po procedūros praėjus vos kelioms dienoms. Jeigu dantų implantai kelia skausmą, dažniausiai pakanka įprastų vaistų nuo skausmo, o skalavimo skystis padeda sumažinti dantenų patinimą. Priminiams simptomams praėjus, protezų priežiūra turėtų išlikti identiška natūraliems dantims – valykite juos dantų šepetėliu, naudokite tarpdančių siūlą, burnos skalavimo skystį. Tam, kad protezais galėtumėte džiaugtis ilgai, skirkite jų priežiūrai pakankamai dėmesio. Praėjus 2–3 savaitėms po implantacijos siūloma atvykti odontologo apžiūrai. Reguliarūs vizitai burnos higienai atlikti taip pat rekomenduotini.

 

Jeigu Jūsų kasdienybę nuolat apkartina prarasti dantys, nedvejodami kreipkitės į odontologijos kliniką „Kauno Denticija“. Joje dirbantys ilgametę patirtį sukaupę specialistai visuomet atsižvelgs į Jūsų poreikius ir pasiūlys geriausią sprendimą.