Šiais laikais auskarų vėrimas yra ypatingai madingas, tačiau daugelis net nesusimastome, ar toks papuošalas negali būti kenksmingas?! Vėrimo salonai labai prastai informuoja klientus dėl galimos infekcijos ir kaip tai gali atsiliepti mums patiems, jeigu įsiversime  burnos papuošalą.

Veiksniai, susiję su burnos papuošalais, kurie turėtų dominti ir (ar) neraminti odontologą bei mus pačius:

*Danties lūžis. Didžiausia problema yra ta, kad žmonės, turintys auskarą burnoje, mėgsta žaisti su juo. Žmonės jį kramto, trina į priekinius dantis. Dėl to dantyse gali atsirastu mažų įtrūkimų ar net dantų nuskilimų/ lūžių.

*Kalbos sutrikimas. Reikia klientą perspėti, kad kalbėti bus sunkiau.

Aspiracija. Visiškai pagrįsta manyti, kad papuošalo dalys gali nukristi, atsisukti ir patekti į gerklę.

* Infekcija ir alerginė reakcija. Infekcija ar alergija gali atsirasti dėl reakcijos nikeliui ar kitiems lydiniams. Taip pat į neseniai įvertą papuošalą burnos srityje, gali patekti maisto likučių ir prasidės infekcija.

* Kita. Gali atsirasti kitos komplikacijas, susijusias su burnos audinių vėrimu (skausmas, tinimas ir kt.)

Turite žinoti, kad auskarai burnos ertmėje gali sugadinti gražią Jūsų šypseną.

Greitas kaulo netekimas yra gana retas atvejis nešiojant burnos papuošalus, tačiau nuolatinės traumos dėl papuošalų bei traumuojančios okliuzijos metu, kartu su netinkama burnos higiena, gali pasireikšti agresyvi periodontito forma (uždegimas pažeidžia dantį supančius audinius: dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą). Manoma, kad pagrindinė periodonto pažeidimų sunkumo priežastis yra laikas. Kuo ilgiau nešiojamas burnos papuošalas, tuo sunkesnis periodonto pažeidimas.

Odontologai bei šeimos gydytojai turi etinį įsipareigojimą savo pacientams – supažindinti juos su galimomis komplikacijomis nešiojant burnos papuošalus. Trumpalaikis nešiojimas sukelia tik dantų pažeidimą, tuo tarpu ilgalaikis gali sukelti greitą periodonto audinių netekimą, dantų netekimą, o galiausiai ir funkcijos išnykimą.

Prieš apsisprendžiant reikėtų įvertinti visus pliusus ir minusus ir priimti teisinga sprendimą.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į mus:

Kauno odontologijos klinika „Denticija“

Vytauto pr. 14, Kaunas

Tel.: (8 37) 220202; mob. tel. +370 671 96979
El. p. registracija@kaunodenticija.lt

,

Facebook: www.facebook.com/kaunodenticija

www.kaunodenticija.lt