Burnos higiena sako prastam burnos kvapui STOP!

Prastas burnos kvapas? Jums kyla klausimų kodėl? Jums atrodo, kad dantys sveiki ir maitinimosi įpročiai teisingi bei nepasikeitę, tačiau jaučiatės nepatogiai kiekvieną kartą bendraudami? Priežastis paprasta – išmokus tinkamai prižiūrėti burnos ertmę, galima susigrąžinti ne tik gaivų kvėpavimą, bet ir išvengti  kitų ligų.

Nemalonus burnos kvapas dažniausiai atsiranda dėl burnoje besidauginančių bakterijų, kai nepakankamai rūpinamės savo burnos higiena ir burnoje pasilieka maisto likučių. Bakterijos skaido proteinus bei kitas medžiagas, o proceso metu išskiria dvokias dujas.

Kita priežastis – virškinimo sistemos veiklos sutrikimai, kai maistas pernelyg ilgai užsibūna skrandyje. Šiuos simptomus galima pašalinti sureguliavus mitybą, taip pat vartojant skrandžio sulčių rūgštingumą reguliuojančius preparatus. Žinoma tiksliai diagnozei nustatyti, reikia išsitirti skrandį.

Ar tinkamai kasdien prižiūrime burnos ertmę?

Iš tiesų žmonės dažnai neskiria daug dėmesio burnos ertmei, t.y. dantys valomi per trumpai, ne po 2 – 3 minutes, valomi per stipriai, ne visada naudojant tarpdančių siūlą. Dažnai pasirenkamos netinkamos burnos ertmės priežiūros priemonės ir dantų šepetėliai. Ilgainiui dantys pakeičia spalvą, susidaro dantų apnašos, pradeda kraujuoti dantenos, ko pasekoje išsivysto dantenų uždegimas – bakterinis gingvitas.

Labai svarbu dantų šepetėlius rinktis patogius, minkštus, netraumuojančius dantenų ir nepažeidžiančius emalio ir keisti juos kas 2 – 3 mėnesius.

Kaip papildomą priemonę naudokite skalavimo skysčius – yra gydomųjų ir kosmetinių. Į gydomųjų skysčių sudėtį įeina antibakterinių ir uždegimą slopinančių medžiagų. Jie rekomenduotini sergantiems dantenų uždegimu (gingvitu), lėtiniu periodontitu. Gydomųjų skysčių galite pasigaminti ir namuose, tai įvairūs vaistažolių nuovirai iš medetkų, ramunėlių, ąžuolo žievės. Kosmetiniai skysčiai mažina bakterijų kaupimąsi.

Mielieji, taip pat nepamirškite apie reguliarią profesionalią burnos higienos procedūrą odontologo kabinete ir turėkite sveiką šypseną. Juk labai svarbu ne tik gražiai šypsotis, bet ir jaustis sveikam!

Burnos higienistė Rūta Žagelienė.