Susimąstote kaip turėtų atrodyti sveika burna?

Tai ne tik švarus, rožinis liežuvis, dantenos be apnašų, nepaveikti ėduonies, drėgna gleivinė, bet ir keisto skonio nebuvimas. Deja, kartais be jokios paaiškinamos priežasties pradedame jausti burnoje kartumą, rūgštumą ar sūrumą. Apie ką byloja tokie simptomai? Tai gali reikšti įvairias ligas.

..

.

Rūgštumo pojūtis

Jei be jokios paaiškinamos priežasties jaučiate burnoje rūgštumą, tai gali būti priežastis sunerimti. Rūgštumas galėjo atsirasti dėl skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opų, taip pat gastroezofaginio refliukso – proceso, kurio metu rūgštus skrandžio turinys iš skrandžio pakyla į stemplę.

Rūgščiai sūrus skonis

Toks pojūtis gali perspėti apie lėtinį arba ūminį inkstų nepakankamumą. Kai inkstai veikia netinkamai, organizmas nesugeba pašalinti toksinų iš organizmo. Jeigu inkstų nepakankamumas stiprus, kinta ir burnos kvapas.

Metalo skonis burnoje

Šis kiek neįprastas skonis gali atsirasti dėl kelių priežasčių. Viena tokių – burnos kandidozė. Metalo skonį galime jausti ir dėl per didelio kalio kiekio organizme, apsinuodijimu chromu, vitamino D pertekliaus. Metalo skonis burnoje neretai atsiranda nėštumo metu, dėl tam tikrų vaistų vartojimo.

Kita vertus, keistą skonį galime jausti ir dėl rimtų ligų – sarkoidozės. Tai sisteminė nežinomos kilmės granulominė liga, pažeidžianti daugelį organų, dažniausiai plaučius.

Pelėsinio sūrio skonis

Toks skonis perspėja apie latakų arba tonzilių uždegimą. Sūrio skonis atsiranda tuomet, kai kvėpavimo takuose esančiuose gleivėse dauginasi bakterijos.

Kartumas

Jis gali atsirasti dėl netinkamos mitybos. Kitais atvejais gali perspėti apie tulžies akmenligę.

Be abejo, nemalonus skonis burnoje gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių – rūkymo, prastos burnos higienos, sugedusių dantų arba kai kurių maisto produktų vartojimo. Kavos, juodosios arbatos gėrimas, česnako valgymas, didelio kiekio cukraus ar riebių patiekalų vartojimas – taip pat gali būti priežastis, dėl kurios pradedama jausti nemalonų skonį burnoje.

.

Kauno odontologijos klinika „Denticija“
Vytauto pr. 14, Kaunas
Tel.: (8 37) 220202
Mob. tel. +370 671 96979
El. p. registracija@kaunodenticija.lt

Facebook: www.facebook.com/kaunodenticija

www.kaunodenticija.lt