Breketai. Kam reikalingi ir kokių rūšių jie būna?

 

dantų breketai

Breketai – kas tai yra?

Panašu, kad  vis daugiau žmonių nori turėti gražius, baltus ir tiesius dantis.

Iškrypę ar kreivi dantys  retam iš mūsų sukelia teigiamas asociacijas. Ši problema dažnai žmonėms vien tik pagalvojus sukelia psichologinį diskomfortą. Trukdo šypsotis, sukelia nemalonius jausmus, nes atrodo, kad visi tai pastebi. Apie breketus ir dantų tiesinimą kalba Kauno odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja ortodontė Ilona Tercijonaitė – Pamarnackienė.

 

Kada turėtų būti pirmas vizitas pas gydytoją ortodontą?

Kad būtų galima išvengti sudėtingo ortodontinio gydymo rekomenduojama pasirodyti pas ortodontą apie 6-7 m.

 

Ar ortodontinis gydymas turi amžiaus apribojimus?

Ne, ortodontinis gydymas amžiaus apribojimų neturi, bet atsakyti konkrečiau ir ar reikalingas ortodontinis gydymas breketais galima konsultacijos metu.

 

Kiek trunka ortodontinis gydymas breketais?

Ilgas ortodontinis gydymas trunka apie 2-3 metus. Labai svarbu,kad būtų tinkama komunikacija tarp gydytojo ortodonto ir kliento visu šiuo laikotarpiu, kad išvengti gydymo komplikacijų. Apsilankymai turėtų būti kas 1 -2 mėn.

 

Breketų rūšys

Kokios yra breketų rūšys?

Metaliniai, beligatūriniai, danties spalvos, safyriniai breketai ir gydymas kapomis ( INVISALIGN, NIVOL ir t.t. ).
Yra labai daug breketų rūšių, kurie skiriasi ne tik estetika, bet ir konstrukcija, tvirtumu. Dažniausiai naudojami metaliniai breketai , kurie gali būti tradiciniai ( su viela ir elastikais  ) arba beligatūriniai. Klientų tarpe labai populiarūs keramikiniai breketai, kurie yra tokios pat spalvos kaip dantys, todėl atrodo itin estetiškai.

 

dantų tiesinimasKokie ženklai rodo, kad vaikui reikalingas ortodontinis gydymas?

Dažniausiai rekomenduojama tėveliams atkreipti dėmesį į sąkandžio anomalijas,  atsirandančias dėl tokių įpročių kaip netaisyklingas kramtymas, netinkama liežuvio padėtis, netaisyklingas kvėpavimas.
Labai didelę reikšmę taisyklingam sąkandžiui turi nuolatinių dantų eiliškumas ir dygimo laikas.

 

Kodėl jau suaugus vis tiek yra reikalingas ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas tai dantų tiesinimas kai juos pastumiame tam tikra kryptimi dantų lanke. Ir reikalingas jei yra kreivai išdygę dantys, blogas sąkandis.  Jis reikalingas ir suaugusiems todėl, kad  ne tik pagerina estetinę išvaizdą, bet ir padeda išsaugoti sveikas dantenas, žandikaulio sąnarį ir dantis.

 

Kaip atliekamas ortodontinis gydymas?

Dažniausiai naudojamos priemonės yra fiksuoti breketai ir išimamos plokštelės.
Išimamos plokštelės – tai ortodontinis plastikinis aparatas su skirtingo dizaino metaliniais kabliukais ir lankeliais, kurios naudojamos netaisyklingam ar nepakankamam dantų augimui koreguoti. Plokštelės yra tikrai patogios, kadangi jas lengva išimti ir išvalyti.
Breketai – naudojami, kai reikia labai tiksliai sudėlioti dantis į savo vietas, tada ortodontinių plečiančiujų plokštelių nepakanka. Breketai yra nedidelės metalinės plokštelės, kurios klijuojamos prie kiekvieno danties atskirai. Taip užprogramuojamas kiekvieno danties judėjimas.  Šiuo atveju žmogus negali nusiimti breketų ir turi juos nešioti visą gydymo laiką.

 

Ar skauda dantis nešiojant breketus?

Pradžioje tai gali sukelti nedidelį diskomforto jausmą, gali jaustis nedidelis spaudimas, padidėjęs jautrumas kietesniam maistui, bet poros savaičių laikotarpyje prie jų priprantama.

 

Ar yra taikomi apribojimai nešiojant breketus?

Taip, nešiojant breketus reiktų vengti kietesnio maisto. Turi būti minkšto maisto režimas.

 

Ar dažnai reikia lankytis pas gydytoją ortodontą nešiojant breketus?

Nešiojant breketus priklausomai nuo individualios gydymo fazės. Dažniausiai reikia atvykti kas 1 -2 mėnesius kadangi atliekamas vielos pakeitimas. Pabaigoje jei reikalingas elastikų nešiojimas, atvykti reikia kas 3 savaites. Bet tai nusprendžia gydytojas ortodontas pagal kiekvieno kliento gydymo būklę individualiai.

 

Ar atsiranda kalbos sutrikimų gydant ortodontiškai?

Nešiojant breketus kalbos sutrikimų nebūna. Jei ortodontinis gydymas taikomas vaikiškomis plokštelėmis, gydymo pradžioje vaikas gali “švepluoti”, veliau tai išnyksta arba sumažėja.

 

Ar nešiojant breketus reikalinga atidesnė burnos priežiūra? Ar skauda valantis dantis?

Taip, labai svarbu tinkamai valytis dantis. Nepatartina kąsti kieto maisto, kad breketai ar jų sistemos dalys neišlinktų ir neatšoktų nuo dantų.Taip pat privaloma kas 3-6 mėn lankytis pas burnos higienistą profesionaliai burnos higienai atlikti.
Nešiojant breketus rekomenduojami specialūs šepetėliai, papildomos dantų priežiūros priemonės.

 

Kokia yra ortodontinio gydymo, breketų kainos? Ar tai brangu?

Tai yra labai individualu ir atsakyti gali tik gyd. ortodontas konsultacijos metu parenkant tinkamiausią gydymą. Bet reiktų nepamiršti, kad tai yra Jūsų investicija į savo paties sveikatą ir grožį.

Dėkojame Kauno odontologijos klinikos „Denticija“ gydytojai ortodontei Ilonai Tercijonaitei – Pamarnackienei už šiltą pokalbį ir informatyvius atsakymus. Visiems skaitytojams turintiems mažylį, rekomenduojame nenustoti domėtis ne tik nuolatinių dantukų priežiūra, bet ir pieninių dantų  higiena bei teisingų įpročių formavimu nuo pat mažų dienų. Šypsokitės!

 

Dažnai klientai klausia, kas yra 3M Clarity Advanced  keraminiai breketukai?

Tai revoliucinis šuolis ortodontijoje, estetinių keraminių breketų srityje, sukurti pasitelkiant mokslą, pagaminti taikant inovacijas ir pažangiausias technologijas:

  • Virtualiai nepastebimi, nes neturi spalvos ,,A‘‘, ,,B‘‘ ar kt. – technologijomis pasiekta tai, jog atspindi natūralią Jūsų dantų spalvą.
  • Spalva išlieka nepakitusi viso gydymo metu. Net ir tokiomis sąlygomis, kaip laikant 24 val. kari, ragu, chilli, garstyčiose, – spalva išlieka nepakitusi.
  • Aukščiausios kokybės keraminė medžiaga – kaip tas nedūžtantis stiklas, – technologijos ir inovacijos užtikrina tai.
  • Apgalvota ir technologiškai iki preciziškumo išpildyta kiekviena detalė – visi kampai užapvalinti, užglotninti taip, kad pacientai gydymo metu nejaustų diskomforto
  • Mažiausi keraminiai breketukai rinkoje
  • Breketukai turi patentuotą streso koncentratorių – jų nuėmimas nesukelia diskomforto
  • Estetinių keraminių breketų srityje – labiausiai tiek ortodontų, tiek pacientų vertinami breketukai.
  • Vieninteliai rinkoje su revoliuciniais nano technologiniais klijais.

 

Breketai Kaune

Mūsų klinikoje ortodontinis gydymas, dantų tiesinimas atliekamas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Nelaukite, pasirūpinkite savo sveikais dantimis jau dabar. Preliminariai ortodontinis gydymas trunka iki 2 metų.

Kilo klausimų? Norite pasikonsultuoti?

Registruokitės čia arba kreipkitės į mus:

Kauno odontologijos klinika „Denticija“

Vytauto pr. 14, Kaunas

Mob. tel. +370 671 96979
El. paštas: denticija@kaunodenticija.lt